Bizi Takip Et!

CS:GO

Valorant ve CS:GO Haritalarının Benzerlikleri

Valorant ve CS:GO haritalarındaki benzerlikleri sizler için karşılaştırarak inceledik.

Valorant ve CS:GO Haritalarının Benzerlikleri

Valorant çıktığı günden bu yana CS:GO ile bir rekabet içine girmiş durumda. Özellikle CS:GO, Valorant çıkmadan önce birçok eleştiri alıyordu. Bu eleştirilerin en başında hile sorunu geliyordu. Valorant ise hile koruma sistemiyle oyunculara bu konuda güven vermeyi başardı. Belki de 2020 yılında Valorant’ın başarısında CS:GO’dan çıkardıkları dersler olabilir.

İki oyun da 5’e 5 oynanan rekabetçi Fps tabanlı oyun. İkisinde de amaç bomba kurmak veya çözmek ya da düşman takım oyuncularını yok etmek. İki oyunun amaçlarındaki bu benzerlikler oyun haritalarındaki benzerlikleri de beraberinde getiriyor. Ayrıca PUBG, CoD ve Fortnite gibi Battle Royale tabanlı oyunlarda geniş haritaları görüyoruz. CS:GO ve Valorant’ta da harita benzerlikleri görmek mümkün. İşte biz de bu benzerlikleri sizler için derledik.

Mirage ve Haven Pencere Bölgeleri

Mirage CS:GO’da en çok oynanan ikinci haritadır. Haven da Valorant severler için sevilen harita konumunda. İki haritada da bulunan pencere bölgelerinin iç kısımınının benzerliğini bu karşılaştırmayla görüyoruz.

Mirage ve Bind Plant Bölgeleri

Mirage ve Bind haritalarını birçok Valorant ve CS:GO sever benzetiyor. Bu karşılaştırmada da benzerliği görüyoruz. Bind ve Mirage haritalarındaki A site alanlarının benzerlerğini farkediyoruz. Aynı zamanda iki haritanın da çöl teması içermesi dikkat çekiyor.

Nuke ve Icebox Plant Alanları

Özellikle Icebox haritasının A site alanının Nuke haritasının temasına benzemesi dikkat çekici. Nuke haritasının hem A hem de B alanlarının birbirine benzediğini biliyoruz. Ancak Icebox haritasında A ve B bölgeleri birbirinden tamamen farklı.

Office ve Icebox Benzerliği

Icebox ve Office haritaları kar temasıyla oluşturan haritalardan. Bu karşılaştırmada da ufak bir benzerlik yakaladık.

Dust 2 ve Ascent Top Mid Benzerlikleri

Ascent ve Dust 2 haritaları iki oyun için de belki de en çok sevilen iki harita konumunda. Özellikle orta bölge kontrolünün önemli olduğu iki haritada top mid benzerliğini karşılaştırdık.

Dust 2 ve Haven Double Doors

İki haritadaki double door benzerlikleri de dikkat çekici.

Özellikle oyunların birbirine bu kadar benzemesi oyuncu kitle kaybı ve kazanımına yol açıyor. Valorant çıktığı günden bu yana CS:GO oyunundan birçok oyuncuyu kendi tarafına çekmeyi başardı. İki oyunda da birçok benzerlikler mevcut. Silahlar, flashlar, bomba kurmalar, haritalar ve daha birçok şey. Biz de bu haberimizde iki oyunun haritalarındaki benzerliklerini karşılaştırarak size göstermek istedik.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla CS:GO