Bizi Takip Et!

CS:GO

Şampiyon Boca Boston!

Şampiyon Boca Boston! ESL Türkiye Şampiyonası’nda kupa sahibini buldu!

Türkiye’nin en prestijli CS:GO turnuvası olan Intel ESL Türkiye Şampiyonası‘nın kış sezonu finali bugün izleyici karşısına çıktı. Finalde Boca Boston ve Sangal Esports karşı karşıya geldi.

Kadrolar;

Engin “MAJ3R” Küpeli önderliğindeki Sangal’ın seçimi olan Inferno haritasında dev final başladı. BO5 formatında olan finalin ilk haritasında Sangal, baskın olduğu ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. İkinci yarıda ise geri dönüşe imza atan Yasin “xfl0ud” Koç’lu Boston, 16-13 ile ilk harita puanını hanesine yazdırdı.

İnferno Haritası İstatistikleri

İkinci harita ise Dust2 oldu. Türkiye’de bu haritayı açık ara belki de en iyi oynayan takım olan Boston, T tarafında devreyi 9-6 önde kapattı. Özellikle Baran “Izzy” Yılmaz’ın göz doldurduğu harita, 16-9 Boca üstünlüğü ile sona erdi.

Dust2 Haritası İstatistikleri

Serinin üçüncü haritası ise Sangal’ın seçimi olan Mirage’di. 2-0’ın özgüveni ile rakibin seçtiği haritada da üstünlüğünü koruyan Boston, CT tarafında başladığı haritada Sangal’a adeta göz açtırmadı. İlk yarının sonunda biraz olsun toparlanan Sangal Esports, devreyi 6 raunt kazanarak tamamlamış oldu.

Mirage Haritası İstatistikleri

Nuke haritasında devam eden seride ise Boston yine haritaya iyi başlayan taraf oldu. Savunmada Sangal’ın hiçbir hatasını affetmeyen Berat “MYTH” Yüksel’li Boston, 7-1’lik üstünlüğü elde etmeyi bildi. Oldukça hızlı oyunlara sahne olan haritada kaos hakimken, bu kaostan yararlanan taraf ise Boca Boston’dan başkası değildi. İlk yarıyı 11-4 üstünlükle kapatan taraf Caner “CyderX” Demir kaptanlığındaki Boca Boston oldu.

Tabanca raundunu da kazanan genç kadro, Sangal karşısında durumu 15-4’e getirdi. Maç puanını da alan ve 16-4 ile durumu 3-1’e getiren Boca Boston, ESL Türkiye Şampiyonası’nın kış sezonunun şampiyonu oldu!

Nuke Haritası İstatistikleri

Kaynak ;https://playerbros.com/esl-turkiye-sampiyon-boca-boston-sangal/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla CS:GO